להזמנות או סתם להתייעצות
הדפסה

אודות

צלי ליבני נולד ומבשל במושב רם - און, כמושבניק, תמיד היה קרוב לאדמה וכמי שגדל בין שדות וכרמים הוא יודע להעריך חומרי גלם טריים ואיכותיים, הבסיס לארוחה אנינה. את לימודיו סיים בבית ספר "בישולים" בתל אביב והוא בעל רקע וניסיון רב במסעדות וקייטרינגים מהמובילים בארץ. צלי מאמין שבישול איכותי מתחיל באהבה גדולה, אהבה לריח, טעם, צבע ומרקם במטבחו ניתן למצוא סגנונות מגוונים: החל ממטבח אסיאתי וכלה בים תיכוני מקומי. הבישול האסיאתי, בעל טעמים מודגשים, רענן, טרי, מהיר ודינאמי - מהווק לצלחת.

מהמטבח הערבי צלי מביא את הפשטות - מה שיש בשטח זה מה שאוכלים. מנת היום לרוב תתבסס על פרות וירקות עונתיים, עשבי תיבול טריים, בשר או דגים. הבישול הים תיכוני במטבחו של צלי מורכב ממאכלים ותבשילים מקומיים עליהם כולנו. עם מעט יצירתיות, יכול צלי לעשות גם מחומוס פשוט תאווה לחיך.

 צלי מספר:

בישול מזרים לי אדרנלין לדם, אומר צלי. בין אם זאת בר מצווה, יום הולדת, ארוחת שישי או סדנת בישול עם כמה חברה סביבי, כל ארוע כזה הוא אתגר חדש עבורי.

חשוב לי ליצור קשר אישי עם לקוחותי ולתכנן את סגנון הארוחה ביחד איתם. אני מאמין שארוע מוצלח מורכב מאוכל טעים, המבושל תוך שימת לב לפרטים הקטנים ושימוש בחומרי גלם טריים ואיכותיים, משרות אדיב ומקצועי ותזמון מדוייק.

 מטרתי היא שהארוע יענה על ציפיות הלקוח, שהאוכל יהיה משובח וכל אורח ימצא מה שהוא אוהב.במילים אחרות: "הארוע שלכם - כל השאר עליי..."